Novinky

15.04.2024

Vývodka Cleanplus získala EHEDG certifikát podle zpřísněného standardu

Společnost PFLITSCH představila novou řadu vývodek splňující zpřísněné požadavky na hygienický standard EHEDG.

Výrobky mají výborné vlastnosti (IP 68 až 15 bar, IP 69) v širokém teplotním rozsahu (-55°C až +180°C ) díky inovovanému silikonovému těsnění, které také splňuje požadavky FDA (U. S. Food and Drug Administration) pro přímý kontakt s potravinami. 

Tělo vývodky z nerezové oceli bylo optimalizováno pro jednoduchou montáž a také tvarem splňuje požadavky EHEDG pro snadné čištění. Všechny materiály byly navrženy tak, aby zajistily dlouhodobou funkci výrobku. Tyto vlastnosti byly dokázány i následnými testy. Vývodky jsou dostupné ve velikostech M12 - M32.


Více naleznete zde.


23.01.2024

Nové přístrojové pouzdro RatiopacPRO Style

Společnost nVent SCHROFF představila novou platformu, modulárních přístrojových skříní RatiopacPRO Style pro průmysl.

Při vývoji byla vzata v úvahu situace v dnešní praxi, kde přístrojová pouzdra kromě robustní ochrany elektronických součástek musí také nabídnout možnost zákaznických modifikací a zdůraznění firemní identity značky zákazníka.


Portfolio vychází z ověřené konstrukce přístrojové skříňky RatiopacPRO, kterou zákazníci po celém světě používají po dobu více než 20 let v kombinaci s novým pojetím individuální modifikace konečného výrobku. RatiopacPRO Style nabízí k výběru širokou škálu designových rámečků, vložek a panelů včetně možnosti potisku povrchů.


Přístrojová pouzdra RatiopacPRO Style jsou kompatibilní s deskami plošných spojů ve formátu EUROPA karty (IEC 60297), ve výškách od 2 U do 6 U, šířkách 28 HP do 84 HP a hloubkách od 255,5 do 415,5 mm. Uživatelé si mohou vybrat jednu z 220 standardních variant, nebo si mohou vytvořit vlastní design pomocí konfigurátoru.


Další informace k pouzdru naleznete zde. Katalog pak na našich stránkách v sekci Ke stažení.


19.01.2024

Nový katalog vývodek PFLITSCH

Společnost PFLITSCH připravila nový konstrukční katalog kabelových vývodek. Na jednom místě naleznete kompletní portfolio produktů včetně novinek, jako EMC vývodky UNI Dicht TRI, prostupy CABseal, Ex vývodky pro armované kabely, nebo prostupy bez přerušení ochranné hadice.PDF variantu naleznete ke stažení zde.

24.11.2023

UniDicht TRI

Společnost PFLITSCH rozšířila svou řadu UNI Dicht o novou variantu - EMC vývodku UNI Dicht TRI. Novinka využívá osvědčenou stínící EMC pružinu tvaru TRI z vývodek blueglobe, která zajišťuje vysoký útlum i snadnou instalaci a kombinuje ji s kompaktními rozměry vývodek řady UNI Dicht.

Těsnění i stínící pružina nabízejí nadprůměrné rozsahy pro většinu používaných kabelů, umožňují také snadnou reinstalaci, vysoké hodnoty IP krytí i útlumu.

- teplotní rozsahy těsnění: - TPE    - 40°C až 130°C

                                           - silikon  - 55°C až 200°C

- velikosti M16 až M25 pro kabely od 4 mm do 20,5 mm

- IP68 do 10 bar, Type4X


28.09.2023

Nové řešení prostupu ochranné hadice přes stěny

Společnost PFLITSCH představila na výstavě InnoTrans (20 - 23 září 2022, Berlín) ve světové premiéře své nové řešení prostupu ochranné hadice přes stěnu bez nutnosti tuto hadici přerušit.

Řešení je vhodné pro prostupy nejen kabeláže, ale i hydraulických, či jiných rozvodů stropem nebo stěnou v kolejových vozidlech.

Klíčovou výhodou pro uživatele je mimo jiné úspora koncovek ochranných hadic. Řešení je odolné na vibrace, zajišťuje krytí IP68 a splňuje požadavky normy EN 45545-2 HL3.

Více informací naleznete zde.


30.06.2023

Rack Safety Plus

Společnost nVent SCHROFF dále rozšířila možnosti své 19"modulární napájecí jednotky Rack Safety Plus. Jednotka je CE certifikovaná a slouží k napájení elektrických nebo elektronických zařízení v racku. Je to nejrychlejší způsob jak vyřešit potřeby napájení u zákaznických sestav, například pro testery.


  Všechny výstupní zásuvky (Schuko, IEC) jsou chráněny jističem a díky modulárnímu řešení celého zařízení lze vedle standardních konfigurací vytvořit mnoho konfigurací vlastních. Jednotku lze osadit i proudovým chráničem, zdrojem 24V, 350W, EMC filtrem a servisní zásuvkou.


  Vstupní napájení může být 400 V, 3 fázové, nebo 230 V 1 fázové. Jednotka obsahuje central stop tlačítko, které vyhovuje EN 60947-5-1 a EN 60204-1 (možné rozšířit i o externí tlačítko).


Výška je 3U a hloubka 547,1 mm, přední panel je osazen stavovými LED diodami.


Další obrázky Rack Safety Plus naleznete v Newsroom.


26.06.2023

Guardian Management Gateway

Společnost nVent SCHROFF inovovala platformu pro monitorování prostředí v datových centrech Guardian Management Gateway.


Kompaktní design zařízení (výška 1U, hloubka 45 mm) umožňuje jeho jednoduché umístění do kontrolovaného prostoru racků. Pro připojení externích senzorů, nebo Modbus zařízení slouží tři porty, každý umožňuje připojení až 16 senzorů na kabelu o maximální délce 40 m. Pro nastavení, monitoring (logs) i údržbu systém používá Graphic User Interface dostupný přes web browser. Pro získání informace o stavu systému, nastavení je možné také použít LCD Touch Screen vybavený auto-orientační funkcí.


Systém je schopný kromě monitorování fyzických parametrů (teplota, vlhkost, kouř, otevření dveří, průsak vody) také řídit nVent SCHROFF RackChiller a In-Row Coolers.


Hlavní připojení do nadřazených systémů představuje 10/100/1000 síťové rozhraní (RJ45), které podporuje standardní průmyslové protokoly jako SNMP, SMTP, HTTPS, BACnet, Modbus/TCP a HPI. Jednotka je napájena 12 V.


23.06.2023

Montáž BSS bez nástrojů

Společnost PMA představila inovované řešení oděrového kroužku BSS. Pro montáž prvku, který slouží k ochraně hadic proti oděru, není v novém provedení nutný jakýkoli nástroj ani šroubky. Jednotlivé díly se pouze "zacvaknou" dohromady.

Oděrový kroužek BSS výrazně zvyšuje živostnost ochranných hadic v místech, kde v dynamicky namáhaných aplikacích dochází k případnému kontaktu kabelážního svazku s okolními konstrukcemi.

Instalace je jednoduchá, bez použití nářadí a prvek je vhodný pro T i G profil.

03.05.2023

LevelEx TRI

Společnost PFLITSCH uvedla na trh novinku v řadě vývodek LevelEx. Produkt označený LevelEx TRI ideálně kombinuje excelentní funkce pro Ex prostředí (Ex d, Ex ta, Ex e) s výbornými vlastnostmi EMC vývodky.

  Hlavním funkčním prvkem v oblasti EMC, který zajišťuje výborné hodnoty útlumu i praktické použití finálního výrobku, je patentovaná pružina TRI známá z produktu blueglobe.

  Nová vývodka, byla vyvinuta pro aplikace pracující v Ex prostředích v segmentu plynárenského, chemického, potravinářského a farmaceutického průmyslu.

LevelEx TRI splňuje Ex d, Ex e i Ex ta, je určen pro elektrická zařízení skupiny II, kategorie 2 G2 1D a použití je možné v zónách 1, 2, 21 a 22 nebezpečných prostředí.

Výrobek je dostupný ve velikostech M16 až M63 (kabely od 7 mm do 56 mm), nebo ve variantě s plynotěsným NPT závitem.

IP66, IP68 (10 bar, 1 hodinu) dle normy EN 60529, NEMA Type 4X.

Teplotní rozsah -60°C až +130°C.

Certifikace ATEX, IECEx a VDE.


28.04.2023

blueglobe TRI splnila Cat. 8.2 test

Vývodka blueglobe TRI splnila v akreditované zkušební laboratoři GHMT, jako první na světě test pro metalické datové kabely CAT 8.2. Kabely kategorie 8.2 dosahují přenosových rychlostí až 40 gigabitů za sekundu.

Kabely s instalovanou vývodkou blueglobe TRI splňují
limity stanovené normou IEC 61156-9 Ed. pro přenosové frekvence 1,0 až 2,0 GHz.


09.11.2022

CABseal modulární kabelový prostup

Společnost PFLITSCH představila na veletrhu sps 2022 nový výrobek, kterým rozšiřuje svou nabídku profesionálních kabelových produktů.

Univerzální modulární kabelový prostup CABseal umožňuje instalaci jednotlivých kabelů, průmyslově vyráběné propojovací kabeláže osazené konektory, nebo ochranných hadic. Výrobek je možné také použít pro vedení pneumatických, nebo hydraulických rozvodů.

Konstrukci tvoří modulární rámeček různých velikostí (polyamid vyztužený skleněným vláknem) a dělitelné těsnící elementy z pružného elastomeru ve velikostech 3 - 33 mm. CABseal kombinuje robustnost provedení a jednoduchost montáže bez speciálního nářadí s vynikajícími vlastnostmi celého prostupu (IP 66, rozsah provozních teplot - 40 °C až 100°C, kompaktní instalační výška 20 mm, odolnost v tahu).

Více informací naleznete zde.


25.10.2022

PMA Cobot Kit

Sada pro ochranu kabeláže u kolaborativních robotů (cobots), kterou představila společnost ABB PMA byla navržena s ohledem na bezpečnou spolupráci cobotů a lidských pracovníků ve smíšených pracovních skupinách.


Dodávaný kit obsahuje XTPC vícevrstvou ochrannou hadici pro dynamické aplikace, BCCH úchyty, BCSR fixační prstenec pro konec ramene, který zabraňuje vytržení kabeláže při práci a sadu připevňovacích prvků.

  Výhoda této sady spočívá v univerzálnosti použití. Kit se jednoduše instaluje, úchyty jsou univerzální pro všechny velikosti ochranné hadice. Standardně sada používá jako připevňovací prvky Velcro pásky, použití různých délek stahovacích pásků Ty-Rap je také možné. Díky této univerzálnosti je možná instalace na většinu používaných kolaborativních robotů.

Více naleznete zde.


04.10.2022

EuropacPRO

- flexibilní platforma pro instalaci karet a elektronických součástek do skříní

- možnost předkonfigurovaných sad, nebo sestavit vlastní řešení z dostupných komponent a širokého sortimentu příslušenství

- vynikající EMC

- maximální šířka subracku je 449 mm, dělena po jednotkách 1 HP = 5,08 mm

- výška je popsána násobkem jednotky U, 1 U = 44,45 mm


05.11.2021

nVent SCHROFF příslušenství splňující EN 45545-2 (pro drážní aplikace)

Společnost nVent SCHROFF představila vylepšené příslušenství pro 19" subracky vhodné pro drážní aplikace. Jedná se o nové provedení vodítek pro subracky z UL94 V-0 materiálu, které splňují jak nízkou hořlavost a toxicitu dle testovacích požadavků R22, R23 a R24 tak HL3 podle standardu EN 45545-2 pro kolejová vozidla. Nové provedení vodítek splňuje také standard RoHS, REACH a použitý materiál je bezhalogenový (podle IEC 61249-2-21).

Vodítka jsou vyráběna v různých provedeních, jsou kompatibilní s dalšími produkty od společnosti nVent SCROFF jako jsou IEL, IET a IES hmatníky a jsou vyráběna v délkách 160 a 220 mm. U nových produktů také došlo ke změně barvy, nyní jsou v provedení RAL 7016 (antracitově šedá).


12.10.2021

nVent SCHROFF Varistar CP Onboard Cabinet

Společnost nVent SCHROFF uvedla na trh provedení skříní Varistar CP Onboard Cabinet, které bylo navrženo a certifikováno pro ochranu kritické elektroniky v 19" formátu v kolejových vozidlech.

  Varistar CP Onboard Cabinet je flexibilní, modulární platforma, která díky možnosti různých rozměrů a volitelného příslušenství umožňuje splnit požadavek jak využití volného prostoru ve vozidle, tak i požadavky aplikací.

  Platforma Varistar CP Onboard Cabinet splňuje standardy pro drážní aplikace jako otřesy a vibrace (EN50155), elektromagnetickou kompatibilitu (EN61000-5-7), požadavky na nízkou generaci kouře, bezhalogenovost (EN45545-2), i provedení svařování (EN15085 -2).


04.04.2021

blueglobe CLEAN Plus - Polyamid

Tato plastová vývodka série blueglobe CLEAN Plus je první svého druhu (PA), která získala certifikát EHEDG. Je tedy schválená pro instalace kabeláže v aplikacích se zvýšenými hygienickými požadavky.

Společnost PFLITSCH vyrábí tento typ i z nerezové oceli, ale výhodou provedení z polyamidu je výborný poměr výkon/cena oproti nerezovým verzím a vlastnosti obou řad vývodek jsou téměr shodné.

Těsnění vývodek je vyráběno buď z materiálu TPU s teplotním rozsahem -20°C až +85°C, nebo z modifikovaného silikonu s teplotním rozsahem -20°C až +110°C.

IP krytí IP 68 až 15 bar, IP 69.

Dostupné ve velikostech M16 - M32.

Vlastnosti produktu ocenil také Fraunhofer Institut udělením 3. místa v soutěži REINER! 2021 cleanliness technology award.


03.04.2021

Snížení nákladů a zvýšení produktivity při úpravě kabelových kanálů.

PFLITSCH MultiCut je profesionální stroj pro úpravu průmyslových kanálů řady PIK i VARiOX. Pro maximální pohodlí a flexibilitu lze pro řezný nástroj použít tři druhy pohonů. (ruční, hydraulický, nebo elektro-hydraulický).

Zařízení umožňuje stříhat různé typy kabelových kanálů pomocí jediného střižného nástroje. Kvalita výsledného střihu je výborná, není tedy nutná žádná další úprava hran pomocí nástrojů, hrany jsou čisté bez ostrých otřepů.

Prvotní investice je vyšší, ale při pravidelném používání je její návratnost díky vynikající efektivitě stroje rychlá.

Další informace naleznete v katalogu kabelových kanálů.


15.01.2021

EMC kabelová průchodka s funkcí požární zábrany

Vývodka blueglobe TRI s těsněním TPE T80s má vynikající hodnoty útlumu na vysokých frekvencích a splňuje normy požární ochrany EN45545-2 a EN45545-3.

Výrobek je dostupný v poniklované mosazi a nerez oceli ve velikostech M12 až M63. Materiál T80 dělá z vývodky produkt pro neomezené použití na kolejových vozidlech.

Další variantou může být použití těsnění určené do vysokých teplot S55, nebo tělo s  prodlouženým závitem.


12.10.2020

Těsnění blueglobe s větším rozsahem o 55%

Řada kabelových vývodek blueglobe byla rozšířena o nové typy těsnění, která lze pomocí šroubováku postupně upravit na požadovaný průměr. Díky tomu je možné použít např. vývodku M25 pro kabely od 6 mm do 20 mm, nebo vývodku M32 pro kabely od 10 mm do 25 mm. Touto inovací společnost PFLITSCH reagovala na požadavek, aby jednou velikostí kabelové vývodky bylo možné instalovat nejběžněji používané kabely v automatizační technice, nebo na jednoúčelových strojích.

Ostatní parametry vývodek zůstávají shodné:

- IP68 (15 bar);

- ochrana proti vytržení kabelu třída B, EN 62444;

- teploty -40 - +130 ° C (TPE);

- těla vývodek polyamid, niklovaná mosaz, nerez ocel AISI 303, nebo AISI 316Ti.


25.09.2020

Úspěšná recertifikace výrobků PFLITSCH s funkcí požární zábrany

Společnost PFLITSCH úspěšně absolvovala recertifikaci svých výrobků splňujících normy EN 45545-2, EN 45545-3 i NFPA 130 pro drážní vozidla.

Výsledky prokázaly, že testované výrobky splňují nejvyšší požadavky pro úrovně požárního nebezpečí HL2 a HL3 pro určené oblasti použití. Přehled výsledků naleznete v připojené tabulce zde.


Katalog naleznete ke stažení zde.


22.07.2020

Nová vícevrstvá ochranná hadice XTPC pro robotiku

     Společnost PMA představila inovovanou řadu vícevrstvých ochranných hadic XTPC, která je vhodná pro použití v rychlých robotických aplikacích a při malých poloměrech ohybu. Hadice se skládá ze 3 vrstev modifikovaných elastomerů. Kombinace materiálů se vyznačuje velkou odolností vůči únavě při opakovaném ohýbání/kroucení, velkou flexibilitou a vynikající odolností vůči otěru.

     Vnější vrstva hadice je černá, pokud začne být viditelná střední žlutá vrstva, je to znamení počínajícího opotřebení. Po dalším opotřebení začne být viditelná i vnitřní modrá vrstva. Tento "optický indikátor" opotřebení umožňuje údržbě plánovat servisní zásahy a minimalizuje neplánované odstávky.

Hadice má dobrou UV stabilitu, je dostupná v rozměrech od NW17 až po NW70.


31.03.2020

Modulární fixační systém ABB PMA TRUST

 Společnost PMA představuje nový kompaktní modulární systém pro fixaci ochranných hadic a kabelů. Systém umožňuje díky redukcím kombinovat různé velikosti kabelů i ochranných hadic v jednom úchytu.

  Použitý materiál splňuje nejvyšší standardy požární bezpečnosti. Byl testován jak podle  EN45545-2 HL3 pro Evropu, tak NFPA 130 pro Severní Ameriku. Úchyt je vhodný i pro dynamické aplikace, má vysokou odolnost proti UV záření i vysokou mechanickou odolnost. Malé vnější rozměry a vysoká pevnost jsou předností zejména při použití v segmentu výroby kolejových vozidel.

Pro větší obrázek klikněte zde, pro video zde.


25.03.2020

Záslepka Clean Plus

Společnost PFLITSCH uvedla na trh novou sérii záslepek otvorů. Design byl navržen pro použití v hygienicky náročných aplikacích, jako je potravinářský, nebo farmaceutický průmysl. Výrobek je také možné použít v aseptických prostorech a byl certifikován podle požadavků EHEDG.

Použité materiály dobře umožňují pravidelné čištění (nerez ocel AISI 316L, těsnění  TPU, s teplotním rozsahem -40 ° C až +85 ° C), krytí IP 68 až 15 bar, IP 69.

Záslepka je dostupná ve velikostech M12 - M63.


16.03.2020

nVent HOFFMAN - 75 let

Společnost nVent HOFFMAN je od svého vzniku v roce 1945 synonymem pro vysokou kvalitu, výkon a dlouhou životnost svých produktů. Můžete si vybrat z více než 12 000 standardních výrobků, nebo si nechat některý modifikovat podle svých vlastních požadavků. Společnost nVent HOFFMAN je díky výrobním závodům na více kontinentech globálním poskytovatelem OEM řešení. Můžete si tedy nechat vyrobit produkt například s certifikací podle UL a vyzvednou si jej v Indii, Evropě, nebo Brazílii. S přáním mnoho úspěchů do dalších let se připojujeme i my!


10.03.2020

PFLITSCH Ex-d kabelové vývodky LevelEx

Řada Ex-d kabelových vývodek PFLITSCH LevelEx získala v průběhu roku 2019 další certifikace. Předností této řady je modulární koncepce s malými vnějšími rozměry, jednoduchá montáž a vysoký stupeň krytí (testováno IP 68, 10 bar, 1 hodina).

  Řada vývodek LevelEx byla certifikován společností DNV GL, pro použití v lodním průmyslu a od února 2019 získala také certifikát CNEX pro aplikace v prostředí s nebezpečím výbuchu podle čínských národních standardů.

Více naleznete na www.levelex.de nebo ve videu zde.


10.02.2020

PFLITSCH představuje konstrukci drátěných kanálů Z-Shape

Nový design zajišťuje snadnou instalaci kabeláže v horizontální i vertikální poloze, bez nutnosti používat vázací pásky.

Kromě standardní verze jsou v nabídce i varianty do farmaceutického a potravinářského průmyslu s výškou pouze 30 mm a šířkou až 420 mm.

Kanály jsou vyráběny z pozinkované oceli, nebo nerez oceli.

Více informací naleznete zde.


30.01.2020

RatiopacPro, RatiopacPro Air

Vyrábíte, nebo navrhujete testery, měřicí přístroje?

Modulární přístrojové skříňky od společnosti nVent SCHROF Vám umožní vytvořit robustní, profesionální "obal" pro Vaši aplikaci.

Pouzdra Ratiopac se vyrábí ve dvou verzích RatiopacPro a RatiopacPro Air, jsou kompatibilní s 19" technikou (IEC 60297), ale umožňují instalovat i individuální moduly na montážní desku.

První varianta je vyráběna ve výškách 2U, 4U a 6U, druhá je pak vždy rozšířena o 1U výšky pro zajištění optimálního větrání instalovaných komponent.

Sestavy je možno doplnit sadou pro dosažení EMC stínění. Symetrická přední i zadní strana nabízí instalaci prvků z obou stran. Na pouzdrech nejsou žádné viditelné šrouby, kryty lze odejmout bez použití nářadí.

Příslušenství a podrobnější informace naleznete v katalogu Desktop Enclosures.


27.01.2020

PMA oplet B.PX

Nový, odlehčený oplet B.PX splňuje nejvyšší evropské požární požadavky pro kolejová vozidla (HL3 dle EN 45545-2) a přitom má výbornou odolnost proti obrusu. Je vhodný pro aplikace, kde je vyžadována kombinace lehké struktury, malého objemu a vysoké flexibility.  

  Použitým materiálem opletu B.PX je polyesterové vlákno o průměru 0,20 mm, krytí > 50%. Teplotní rozsah: -50° C až +120° C, krátkodobě až + 150 ° C..

  V případě aplikací na území Severní Ameriky doporučuje společnost PMA použít polyamidové oplety F.66, C.66, nebo L.66, které byly úspěšně testovány podle ASTM E162 a ASTM E662 a splňují limity nastavené NFPA 130.


20.01.2020

PXI-Express System

Stavíte testovací, řídící, nebo měřicí systémy? Modulární systém od společnosti nVent SCHROFF umožňuje vysoký tok dat i flexibilitu v konfiguraci. Představovaná PCIe systémová platforma, zajišťuje jak napájení a chlazení systému, tak díky paletě funkčních modulů (Backplanes, Bridges, Switches, PCIe Clock) škálovatelnost při stavbě Vašich individuálních elektronických zařízení.

 

Více naleznete v katalogu zde


03.09.2019

nVent dokončil akvizici společnosti Eldon

Náš partner, společnost nVent Electric plc (NYSE:NVT) dnes oznámil dokončení již dříve avizované akvizice holdingu Eldon Holding AB. Privátně vlastněný evropský výrobce rozvaděčů byl převzat za hotovostní platbu cca $ 128 mil., včetně vyrovnání dluhu společnosti Eldon.

 

"Naše týmy nyní pracují na hladké integraci aktivit holdingu Eldon do naší struktury. Samozřejmě se také těšíme na mnoho nových kolegů," říká Beth Wozniak, nVent CEO. "Společně budeme schopni rychleji reagovat na požadavky zákazníků po celém světě a nadále jim poskytovat pokroková a pružná řešení. Samozřejmě se tímto krokem také posilují naše možnosti dalšího globálního růstu."

 

Již více než 100 let vyvíjíme, vyrábíme a dodáváme široké portfolio spolehlivých elektronických a elektrotechnických výrobků včetně značek nVent CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF a TRACER. Všechny tyto ochranné známky jsou vlastněny, nebo licencovány společností nVent Services GmbH, nebo s ní propojenými společnostmi.

 

 Více naleznete na: https://www.businesswire.com/news/home/20190903005230/en/


09.08.2019

Nový pákový uzávěr pro skříně VARISTAR

Společnost nVent SCHROFF představila nový typ pákového uzávěru pro skříně řady VARISTAR, jehož ergonomický design dovoluje vyvinout větší točivý moment za použití menší síly.

Uzamykací element byl navržen tak, aby usnadnil vyvinutí síly potřebné k jistému uzavření skříní s IP55 a EMC. Robustní uzamykací element byl testován při 15 Nm pro 10 000 cyklů.

Uzávěr je možné osadit vyměnitelnou vložkou DIN podle přání zákazníka. Modul uzávěru je plně zpětně kompatibilní, je tedy možné novou sadu instalovat i do již stávajících skříní.


02.07.2019

Nerezové rozvaděče pro potravinářské/farmaceutické aplikace

Společnost nVent HOFFMAN představila novou řadu rozvaděčů, které jsou navrženy tak, aby běžně odolaly jak vysokotlakému/vysokoteplotnímu čištění tak přímému či nepřímému kontaktu s potravinami.

Rozvaděče řady HyShed jsou v horní části vybaveny skloněnou střechou pro odtok vody a čistících roztoků a mají vyjímatelná těsnění (FDA silikon) pro případnou výměnu/čištění v modré barvě. Rozvaděče jsou vyráběny v provedení s panty, nebo s dveřmi upevněnými pouze šrouby v široké paletě rozměrů.

Obě varianty jsou vyrobeny z nerez oceli 304, jsou UL 508A Listed a také splňují NSF 169 (Special Food Equipment and Devices) a mají krytí IP66. K dispozici je volitelná sada splňující DIN 40050-9, IP69K.

Více naleznete ve videu.


25.06.2019

PFLITSCH DAE ventily

Společnost PFLITSCH představuje nové prvky DAE pro vyrovnání tlaku a zabránění tvorby kondenzační vody v rozvaděčích.

 

- provedení mosaz, nerezová ocel a polyamid

- krytí IP 66, IP 68 a IP 69 podle IEC 60529  

- hydrofobní nebo oleofobní membrána

- teplotní rozsah -40 ° C až +105 ° C

- UL a Ex verze k dispozici


20.06.2019

VARISTAR těsnění EN 45545-2

Společnost nVent SCHROFF uvedla na trh inovované těsnění pro skříně VARISTAR splňující EN 45545-2, těsnění jsou vyráběna jak v provedení IP55, tak i EMC.

EN45545 je platnou evropskou normou od roku 2018 a ochraňuje cestující v případě možného požáru při provozu vozidla. Norma je zaměřena pro všechny typy osobních kolejových vozidel (vysokorychlostní vlaky, regionální vlaky, tramvaje, metro i dvoupodlažní příměstské jednotky).

Používání nového těsnění tak vylepšuje společnosti nVent SCHROFF možnost nabízet rozvaděče, které plně vyhovují moderním požadavkům železničního průmyslu pro instalace v jedoucích vozidlech.


25.03.2019

Nové vícevrstvé ochranné hadice PMA pro kolejová vozidla

JXPCSF - extrudovaná ochranná hadice s oranžovou vnitřní vrstvou je určena pro použití ve statických i dynamických instalacích na střechách, podvozcích anebo mezi kolejovými vozidly.

Hladká vnější vrstva zabraňuje hromadění ledu v náročných klimatických podmínkách.

XVCSF - vícevrstvá ochranná hadice s modrou vnitřní vrstvou je vhodná pro použití ve statických instalacích na podvozcích kolejových vozidel.

Ochranná hadice nabízí vynikající odolnost proti nárazu, například kamene, při teplotách pod bodem mrazu.

Podrobnější informace naleznete v newsroom nebo ve videu.


22.01.2019

SCHROFF - NOVASTAR

Představujeme iNOVAtivní 19" skříň Novastar

Hlavní oblasti použití:
- měřící, kontrolní a navigační přístroje
- zařízení pro mechanické testování
- zařízení pro kontrolu procesů
- laboratorní systémy
- medicínské technologie


17.12.2018

PMA XR90H

Firma PMA představuje novou vícevrstvou ochrannou hadici určenou pro robotické aplikace.

XR90H lze díky upravenému profilu použít v případě poruchy s již existujícím příslušenstvím například i na robotech firmy Kuka. Snižuje čas odstavení a údržby. Indikátor poškození usnadňuje plánování náhrad ochranných hadic a kabelových svazků.

 

Funkce indikátoru je znázorněna ve videu


23.11.2018

Přední panely

Přední panely jsou navrženy pro držení plošných spojů, jejich ochranu a vyvedení vstupů a výstupů z kazet a subracků.

Čelní panely jsou vyráběny ve výškách od 2U do 9U a šířkách od 2HP do 84HP. K dispozici jsou samotné panely, nebo v sadách, které obsahují rukojeti, držáky karet a další příslušenství. Panely jsou dostupné ve stíněných i nestíněných variantách.

Typické oblasti použití jsou:
- měřicí, kontrolní a přístrojové systémy
- automatizace
- telekomunikace
- doprava
- lékařská technologie
- vojenská technika


20.11.2018

Exportujete? Vyrábíte stroje a zařízení i pro země mimo Evropu?

Pro Spojené státy, Brazílii, Austrálii, Indii, nebo Čínskou lidovou republiku a potřebujete komponenty s místní certifikací?

Výborně, zkuste poptat naše techniky, zda Vám mohou nabídnout výrobek odpovídající Vašim požadavkům!

 

Více naleznete v sekci certifikáty.


11.10.2018

PFLITSCH automobilový kanál

PFLITSCH představuje nový pochozí kabelový kanál pro použití v automatizovaných výrobních oblastech. Kanál je k dispozici s výškou 100 mm a celkem sedmi šířkami od 100 mm po 600 mm. Nosnost kanálu je až 1200 N a povrch je protiskluzově upraven. V kanálu jsou připravené drážky pro variabilní umístění podélných oddělujících příček.

Větší obrázek zde.


11.10.2018

Ochranné hadice a koncovky pro potravinářský průmysl

Firma PMA představuje novou koncovku určenou do potravinářského průmyslu. Nylonová koncovka JKNH splňuje:

- IP69 dle EN60529

- certifikace UL, NSF169 a NSF14159-1

- vysoká odolnost vůči čistícím prostředkům a chemikáliím

- efektivní, prostorově úsporná montáž  

Bližší informace k novince naleznete ve videu.


10.10.2018

PIK kanály - jednoduchá instalace i na malém prostoru

Průmyslové minikanály pro vedení kabeláže jsou vyráběny z pozinkované,  nebo nerezové oceli od 15 x 15 mm až po 200 x 60 mm.

Tvar bočnic a tloušťka stěn zajišťují velkou tuhost i při vyšším zatížení. Mají velmi snadnou instalaci ("klik" systém) a na rozdíl od trubek mohou být otevřeny v celé délce pro jednoduché vkládání kabelů. 

Víko kanálu drží velmi dobře i při vertikální instalaci kanálu a vibracích stroje.

Mezi dostupné příslušenství patří L a T-kusy, nebo příčky pro oddělení napájecí a datové části.

Podrobné informace naleznete v katalogu Competence in Cable Management.


08.10.2018

Certifikovaná outdoor platforma pro drážní aplikace

Firma Schroff představuje modulární platformu pro zajištění  spolehlivého fungování elektroniky ve venkovním prostředí.

Design umožňuje přístup do rozvaděče ze všech stran. Rozměry v šířkách  700 - 2000 mm, výškách 1000 - 2100 mm a hloubkách 500 - 1200 mm.

Certifikace:   

EN 50125-3 pro otřesy a vibrace (1-3 m od kolejnice)

EN 60529  IP55

IEC 61587-2 a IEC 61969-3 pro Seismic Bellcore Zone 4

EN 50121 pro EMC

EN 50125-3 odolnost větru (180 km / h)

EN 1627 a EN 1630 ochrana proti vandalismu

 

A další informace dostupné v prospektu ke stažení zde.


26.09.2018

Vázací pásky s antimikrobiální ochranou

Firma Thomas & Betts představuje nové vázací pásky určené pro potravinářský průmysl.

Ty-FastAg+ je první průmyslově vyráběná antimikrobiální páska na světě. Páska je vyrobena ze směsi Nylonu a přísady s obsahem stříbra. Ionty stříbra narušují mikrobiální účinky buněk, smrt 99% buněk do 2 hodin, 80% buněk do 15 minut.

Integrovaná antimikrobiální vrstva aktivně působí na gram negativní i gram pozitivní bakterie, stejně tak na bakterie MRSA (stafylokok) a E.coli, účinkuje rovněž proti houbám a plísním, včetně viru H1N1 (prasečí chřipka).

Certifikáty UL, RoHS, FDA, ISO 22196, EN62272 Type II.

Vysoká chemická a teplotní odolnost, materiál nedegraduje časem.


03.09.2018

SCHROFF - VARISTAR Server

Firma Schroff představila další 19" Server Rack z produktové řady VARISTAR. Velmi stabilní rám, odolnost na vibrace. Maximální výška 47U, 800x1200 hloubka. Nosnost 800kg, nový uzamykací mechanismus, možnost vstupu kabeláže ze všech stran. Kompletní nabídka příslušenství pro vnitřní zástavbu včetně prvků pro optické rozvody. Skříň je k dispozici ve vzorkovně naší firmy.

Více informací naleznete
zde.17.08.2018

Hliníková a polyesterová pouzdra Raychem RPG

Firma Raychem RPG vyrábí hliníková pouzdra, pouzdra z materiálu polyester a pouzdra s certifikací do výbušných prostředí.

Bližší informace naleznete v sekci newsroom.


21.05.2018

Hoffman cooling Spectracool Slim Fit

Společnost Hoffman rozšířila řadu klimatizačních jednotek Spectracool Slim Fit, které jsou vhodné jak například pro aplikace v průmyslové automatizaci, výrobě strojů nebo Automotive, tak je lze nalézt na výrobních linkách nebo balicích strojích.

Jednotky mají aktivní řízení odstraňování kondenzátu a jsou vybaveny elektronickým řídícím modulem. 

Výrobková řada umožňuje velmi zjednodušit správu zařízení díky modulu vzdálené správy, který umožňuje komunikovat přes SNMP, Profinet, Modbus nebo USB.

Všechny jednotky jsou UL Listed, používají standardní výřezy ve skříních pro snadnou vyměnitelnost. Modely jsou  vyráběny pro napájecí napětí 115V, 230V i 400/460V (3fázové).  Používají chladicí náplň R134a splňující ochranu prostředí a díky povrchové úpravě vnitřních dílů (neulpívá na nic jednoduše prach) je možné je provozovati i bez filtrů.

Montáž nabízí tři různé hloubky instalace: externí, částečnou a nebo zcela zapuštěnou instalaci a jednotky mají pracovní rozsah teplot již od 10°C.

Další informace k jednotce naleznete v newsroom.


01.05.2018

Welcome to the future of Connection and Protection

Vážení zákazníci,

dnešní den, 1. 5. 2018 znamená pro naše partnery ze společnosti Pentair Electrical začátek nového období. Oficiálně se stávají společností nVent oddělením od společnosti Pentair.

  Společnost nVent není zcela novou organizací, ale nové vedení má samozřejmě svou představu, jak podpořit své zákazníky zejména v oblastech bezpečnosti a spolehlivosti průmyslových systémů. Společnost nVent je od 1. 5. 2018 obchodována na NYSE pod zkratkou NVT, má plánovaný obrat 2.1 miliardy US dolarů, 50 obchodních kanceláří, 39 výrobních závodů a 9 000 zaměstnanců po celém světě.

  Společnost se zaměřuje na tradiční oblasti zájmu: ochranné skříně pro elektroniku a elektrotechniku, elektrické topné systémy, komplexní řešení chlazení pro průmyslové aplikace a řešení v oblastech vedení kabeláže.

  Známé brandy jako CADDY, ERICO, HOFFMAN, RAYCHEM, SCHROFF a TRACER spadají do portfolia preferovaných značek společnosti nVent. Další známé výrobky vyráběné například pod názvy jako ERIFLEX, LENTON, NUHEAT, PYROTENAX apod. samozřejmě také zůstávají v portfoliu nové společnosti nVent dále. Těšíme se na další spolupráci!

  Více informací můžete nalézt na  http://www.nvent.com/ , nebo v prezentaci https://www.youtube.com/nVent .


02.01.2018

Změna poštovní adresy a adresy provozovny

Vážení zákazníci,

upozorňujeme na změnu poštovní adresy a adresy provozovny.

 

Nová adresa je:

ZTC electronic Praha, s.r.o.
Kostelecká 908
196 00 Praha 9 - Čakovice

areál Globus Čakovice

 

Další kontaktní informace naleznete zde.


12.12.2017

PFLITSCH UNI Split Gland HD

Společnost PFLITSCH rozšířila nabídku dělitelných produktů, vývodky řady UNI Split Gland jsou nyní dostupné ve více velikostech a nově také v kovové variantě UNI Split Gland HD (vhodné pro těžké provozy)

 

- pro kabely od 2 mm do 20,5 mm
- krytí IP67
- závit vývodky M20, M25, M32
- vývodka využívá dělitelná TPE-V UNI Dicht těsnění
- umožňuje vyměnit vývodku bez přerušení výroby (montáž / demontáž může být provedena bez odpojení kabeláže)

 

Další informace naleznete v prospektu, ke stažení zde.


28.11.2017

PMA dělitelné oplety

Představujeme nový výrobek - dělitelné oplety PMA

teplotní rozsah: -50oC až + 150oC
velmi vysoká povrchová ochrana
hořlavost: UL 94 V2
normy: DIN 5510 (S4/SR2/ST2), NF F 16-101/102 (I3/F2)
desing: 3 různé jedno i více polyesterové vlákna

Více informací naleznete
zde.


24.07.2017

PFLITSCH produkty na EPLAN data portal

Produkty od firmy PFLITSCH jsou nyní dostupné na datovém portálu EPLAN. Portál je inovační webová platforma, která slouží jako plánovací pomůcka pro výrobce rozvaděčů. Na EPLANu naleznete technické informace k produktům, 2D a 3D výkresy, šablony otvorů a výrobní čísla. Dostupných je více než 150 produktů z řady blueglobe, UNI Flange, UNI Split Gland a řada příslušenství.

Díky neustálému přístupu k technickým informacím a výkresům dosáhnete úspory času, nákladů a lepší dokumentaci k výrobku. 


02.02.2017

PMA ochranná hadice pro potravinářský průmysl

Představujeme katalog firmy PMA s produkty pro potravinářský a nápojový průmysl.

V katalogu naleznete ochrannou hadici, kterou lze kombinovat s vývodkou firmy PFLITSCH blueglobe CLEAN Plus.

 

Katalog naleznete ke stažení zde.


03.08.2016

SCHROFF MicroTCA.4 systémy s podporou White Rabbit

Společnost Pentair vylepšila své 12-slotové MicroTCA.4 systémy. U rychlých měření v pokročilých fyzikálních aplikacích, nebo v aplikacích pro průmyslovou automatizaci vzrůstají  požadavky na přenos dat v reálném čase přes Ethernet.

 

 Více informací naleznete zde.


01.08.2016

PMA prostupy s funkcí požárních zábran

Při navrhování kolejových vozidel je hlavním cílem zajistit bezpečnost přepravovaných osob a zařízení během každodenního provozu. Firma PMA přináší na trh další adaptéry, které splňují normu EN45545-3. Tyto adaptéry zabraňují šíření případného požáru po garantovanou dobu a jsou vyráběny ve velikostech M16 až M63. Výrobky byly podrobeny přísnému testování a v případě požáru splňují zbrzdění hoření po dobu nejméně 30 minut (E30) dle EN45545-3.
V přiložené brožuře naleznete různé varianty výrobku a rovněž možné kombinace produktu s výrobky firem PFLITSCH a Roxtec.

 

Brožuru naleznete ke stažení zde.


22.07.2016

PMA v železniční infrastruktuře

Vysoce kvalitní ochranné prvky řady PMAFIX a PMAFLEX se dnes využívají opravdu všude.


Zde jsou uvedeny některé příklady použití ochranných hadic PMA v železniční infrastruktuře
(signalizační zařízení, použití v tunelech, vyhřívání a řízení výhybek, použití na přejezdech, počítače náprav kolejových vozidel atd.).04.04.2016

Schroff IT & Data Center Infrastructure Solutions

Společnost Schroff představuje nový katalog, kde naleznete řešení nejen pro Vaše datová centra a síťové aplikace.

 

 

 

Katalog ke stažení naleznete zde.


31.03.2016

blueglobe HP

Firma PFLITSCH představuje novou vývodku blueglobe HP, odolávající vysokým tlakům. Vývodka zvládne tlak až 30 bar, což je ekvivalent k 300 m vysokému vodnímu sloupci. Toto je možné díky speciálnímu těsnění, které poznáte podle jeho oranžové barvy. Vývodka bude k dispozici ve velikostech M16, M20 a M25 pro utěsnění kabelů od 4 mm do 16 mm na IP68.


11.10.2015

Molex GWconnect Modular system

Výrobková řada GWconnect od firmy Molex nabízí širokou škálu modulárních provedení konektoru - Modular system. Toto řešení nabízí možnost sestavit si vlastní kombinaci napájecích, signálových i pneumatických modulů konektoru. Jednotky se vyrábějí v jednoslotovém a dvouslotovém provedení a rámečky, do kterých se jednotky sestavují mají až 12 pozic. 

 

Bližší informace naleznete v newsroom.


19.06.2015

PFLITSCH - novinky

PFLITSCH představuje novinky s použitím napříč různými segmenty průmyslu. Mezi ty nejzajímavější patří: EMC adapter, EMC connection bracket, vývodka velikost M4, vývodky UNI Dicht 2M a blueglobe Clean Plus PVDF.

 

Bližší informace k produktům naleznete zde.


 

22.05.2015

Hlavní katalog firmy Molex - konektory

Představujeme nový hlavní katalog Molex - průmyslové konektory

 

 

 

 

 

Elektronická verze katalogu je k dispozici na následujícím odkazu.


20.02.2015

PFLITSCH Uni Flex Dicht

Firma PFLITSCH nabízí různá řešení pro ochranu před zlomením kabelu za maticí vývodky. Mezi nejnovější z nich patří Uni Flex Dicht. Pružina je vyrobena z nerez oceli a nabízena je v délkách 90 mm až 110 mm. V současné době je k dispozici ve velikostech M16 až M32.

Větší obrázek produktu naleznete zde.


02.02.2015

Varistar - elektronický zámek

Firma Schroff rozšířila nabídku příslušenství ke skříním o elektronický zámek.
Výhody elektronického zámku:

- LED displej pro zobrazení stavu a alarmů

- lze využít s bezkontaktními kartami standardu HID a Mifare

- rychlá instalace na skříně Varistar

- alarm proti vandalům

- zámky mohou být propojeny a pomocí vhodného software ovládány a kontrolovány na dálku


06.10.2014

PMA / ROXTEC - protipožární kabelový prostup

Firma PMA představuje ve spolupráci se švédskou společností Roxtec katalog pro inovativní protipožární kabelový prostup nejen pro drážní aplikace. Prostup splňuje požadavky normy EN45545-3.

 

 

Katalog je k dispozici zde.


21.05.2014

blueglobe CLEAN Plus

Firma PFLITSCH uvedla na trh novou verzi vývodky blueglobe CLEAN, blueglobe CLEAN PLUS.     

Vývodka jako první získala certifikát vysokého standardu EHEDG pro použití v potravinářském, farmaceutickém a chemickém průmyslu. Rovněž vyhovuje certifikátu NV13132.

 

Vývodka nemá žádné dutiny, závit je plně překrytý a povrch produktu je velmi hladký (drsnost Ra < 0,8 ?m). Na tělo vývodky je použita vysoce kvalitní ocel 316L 1.4404/AISI a na těsnění jsou použity plasty schválené pro kontakt s potravinami dle FDA 21 CFR § 177.2600.

 

 V současné době je k dispozici ve velikostech M12 - M40 pro kabely o průměrech od 5 mm do 29 mm.

Splňuje krytí IP66, IP68 (do 15 barů), IP69K a teplotní odolnost je -40°C až 80°C.

Produkt je rovněž k dispozici ve verzi EMC pod názvem blueglobe TRI CLEAN PLUS     

 

Na začátku roku 2014 získala firma PFLITSCH za tento produkt ocenění "iF design award" za průmyslový design.

Větší obrázky produktu naleznete zde.


15.05.2014

GWconnect systém Push-in

Výrobkové řada GWconnect představuje systém Push-in pro rychlé zapojení vodičů bez použití nářadí.

Bližší informace naleznete v newsroom.


18.04.2014

Hoffman - Food and Beverage

Firma Hoffman přináší nový prospekt s doporučením produktů vhodných do potravinářského průmyslu.

 

 

 

 

Katalog ke stažení je umístěn zde.


07.02.2014

Schroff - přístrojové pouzdro Interscale M

Firma Schroff představuje přístrojové pouzdro Interscale M. Pouzdro je dostupné ve verzi standardní skladem, případně ve verzi modifikované, nebo zcela na přání zákazníka na objednávku. Vyznačuje se především jednoduchou instalací elektronických komponent a množstvím variant.

Bližší informace o pouzdře naleznete zde.


30.10.2013

Skříně z nerez materiálu AISI 304 a 316L

Široký výběr skříní z nerez materiálu AISI 304 a 316L naleznete v prospektu PENTAIR Stainless steel v odkazu zde.

 

 

 

  

 


12.02.2013

Přehled výrobků firmy PFLITSCH

Představujeme nový přehled výrobků firmy PFLITSCH v českém jazyce.

Katalog je k dispozici v elektronické i tištěné podobě zde.

 

 

 05.12.2012

Hlavní katalog SCHROFF

Představujeme nový hlavní katalog Schroff, Edice 24.

 

 

 

 

 

 


03.02.2012

Hoffman Thermoelectric Cooler

Firma Hoffman uvedla na trh novou řadu termoelektrických chladících jednotek.
Jedná se o jednoduše instalovatelné jednotky, pracující na bázi Peltierova jevu, vhodné pro outdoor aplikace v telekomunikační technice nebo pro průmyslové instalace.

 


Více informací nalenete zde.


25.07.2011

blueglobe HT

Firma PFLITSCH uvádí na trh novinku:
blueglobe HT s vysokoteplotním těsněním (-60 °C do +180 °C)


Podrobnější informace o produktu naleznete zde.


03.12.2010

PMA IRIS certifikát

27.08.2010 se firma PMA zařadila mezi společnosti splňující novou drážní normu IRIS (International Railway Industry Standart).
Certifikaci si můžete ověřit na
štítku produktu.

 

Certifikát naleznete ke stažení zde.


23.03.2010

PMA UL Listed

Představujeme nový katalog - PMA UL Listed

 

 

 

 

 


25.05.2007

SCHROFF - zakázkové řešení

Ve spolupráci s firmami , které zastupujeme a s dalšími dodavateli jsme Vám schopni zajistit výrobu na zakázku...  více naleznete zde
20.06.2006

Informace BOPLA

Vážení obchodní přátelé
vzhledem k množícím se dotazům Vám sdělujeme, že firma ZTC electronic Praha, s.r.o. není od května 2005 oficiálním distributorem dílů BOPLA v České republice.
Vzhledem k pokračujícímu zájmu našich zákazníků o díly BOPLA dodáváme zboží BOPLA v celém rozsahu včetně technické podpory a zákonných záruk. Prověřte si prosím naše ceny a rychlost dodávek.

Děkujeme Vám.


01.05.2006

Zastoupení na Slovensku

Firmu ZTC electronic Praha, s.r.o. zastupuje na Slovensku firma E-comps, s.r.o. .
Archiv novinek