Newsroom

07.07.2023

Rack Safety Plus

Další obrázky Rack Safety Plus.


12.05.2022

Novinky AMPER 2022

schroff.nvent.com

Guardian Management Gateway, modulární skříně Varistar (IP55, EMC, SEISMIC i MIL), nové VXS Backplanes, napájecí zdroje, další příslušenství pro skříně Novastar, 19" technika, přístrojové skříňky.

hoffman.nvent.com

Nástěnné rozvaděče, rozvaděče pro průmyslové aplikace (HyShed, ZONEX), průmyslové klimatizace.

www.pflitsch.de

Vývodky pro kritické EMC aplikace blueglobe TRI, Exd (LevelEx), dělitelné prostupy (IP66) v plastové i kovové verzi, průmyslové kabelové kanály (VARiOX, PIK), drátěný kanál Z-Shape, Hygienický design.

www.pma.ch

Ochranné systémy PMA pro kabelové svazky (robotické, drážní, EHEDG), dělitelný program (oplety a koncovky), řešení pro potravinářský průmysl.

www.raychemrpg.com

Al a plastové boxy (i Ex provedení), vázací pásky a vývodky.

www.tnb.com, www.abb.com, www.molex.com, www.ifm.com

Vázací pásky (detekovatelné, antibakteriální), nástroje pro snadnou montáž, průmyslové konektory MOLEX, senzory pro průmyslové aplikace.


04.02.2019

Hliníková a polyesterová pouzdra Raychem RPG

Firma Raychem RPG vyrábí hliníková pouzdra, pouzdra z materiálu polyester a pouzdra s certifikací do výbušných prostředí.

Otvory pro upevnění pouzdra se nacházejí vně těsnění pouzdra. Na dně pouzdra jsou M4/M6 závity pro upevnění příslušenství.

Těsnění:

- O-kroužek z chloroprenu (CR), teplotní odolnost: -30 ° C až + 90 ° C
- TPE těsnění, bez silikonu, teplotní odolnost: -40 ° C až + 120 ° C
- silikonové těsnění, teplotní odolnost: -50 ° C až + 140 ° C

IP 66 / EN 60529

Povrchová úprava hliníkových pouzder je práškovým lakováním, barva šedá RAL 7032.
 20.07.2018

PFLITSCH představuje novou konstrukci drátěných kanálů

Nový design zajišťuje snadnou instalaci kabeláže v horizontální i vertikální poloze, bez nutnosti používat vázací pásky.

Standardní verze jsou k dispozici ve velikostech 35 mm x 35 mm, 75 mm x 75 mm, 120 mm x 53 mm, 120 mm x 75 mm a 120 mm x 120 mm, délka 2500 mm.

Varianty do farmaceutického a potravinářského průmyslu mají výšku 30 mm a šířky 75/120/220/320/420 mm.

Kanály jsou vyráběny z pozinkované oceli, nebo nerez oceli.

 

 11.01.2017

Vícevrstvé ochranné hadice pro použití na kolejových vozidlech

Firma PMA představuje dvě nové ochranné hadice XPCSF a XPCS.

 

XPCSF - vícevrstvá hadice nejvyšší kvality složena ze dvou vrstev materiálu PA12. Hadice má vynikající dynamické vlastnosti, vysokou mechanickou pevnost i při nízkých teplotách a velmi dobré charakteristiky stárnutí. Materiál splňuje nejvyšší standardy požární bezpečnosti EN45545-2 HL3 pro Evropu a NFPA 130 pro Severní Ameriku. Pro snazší identifikaci je vnitřní vrstva provedena v oranžové barvě.

 

XPCS - vícevrstvá hadice s vynikajícími vlastnostmi jejíž vnější vrstva je složena z vysoce UV odolného materiálu PA12 a vnitřní vrstva z materiálu PA6 pro lepší rovnováhu cena/výkon. Hadice má dobré dynamické vlastnosti a vysokou mechanickou pevnost. Materiál splňuje nejvyšší standardy požární bezpečnosti EN45545-2 HL3 pro Evropu a NFPA 130 pro Severní Ameriku. Pro snazší identifikaci je vnitřní vrstva provedena v zelené barvě.

 

Více ve videu.
24.10.2016

PMA v Gotthardském tunelu

 V letošním roce byl dokončen nejdelší tunel na světě. Jedná se o Gotthardský tunel ve Švýcarských Aplách s délkou přes 57 km. Základní tunel se skládá ze dvou 57 km dlouhých jednokolejných tunelů ty jsou spojeny každých 325 m příčnými průchody pro nouzovou evakuaci a přístup údržby. Celková délka včetně těchto průchodů činní 152 km. Tunel je v současné době rovněž nejhlubším na světě, protože skály na tunelem jsou vysoké až 2300 m.

 

Společnost PMA byla vybrána jako dodavatel ochranných hadic pro kabely osvětlovací soustavy v základním tunelu. Teploty v tunelu dosahují až 40°C a díky pravidelnému tlakovému omývání tunelu je relativní vlhkost vzduchu až 70%. Mnoho produktů dostupných na trhu nebylo schopno splnit požadavky na bezpečnost a spolehlivost v těchto náročných klimatických podmínkách.

 

 Z počátku byly produkty instalovány a testovány na mostech a v menších tunelech. Výsledek těchto testů byl natolik přesvědčivý že byly produkty PMA vybrány i pro Gotthardský tunel. Použito bylo 21 km ochranné hadice VAMLT spolu s více než 21000 ks koncovek BVNZ a příchytek BFH. Pomocí těchto produktů byly ochráněny kabely k více než 10000 nouzových naváděcích světel a 450 světel označujících únikové východy.

Zákazník byl od samého počátku spokojen s širokým sortimentem výrobků, zákaznickou podporou a profesionálním poradenstvím.

 

Fotografie s instalací naleznete zde.
03.10.2016

PENTAIR slaví 50 let

Již od roku 1966 společnost Pentair poskytuje zákazníkům kvalitní produkty a řešení. Usiluje o zlepšení kvality života lidí na celém světě.

 

Před padesáti lety založilo pět mužů za účelem výroby výškových balónů v Minnesotě společnost Pentair. Název společnosti se odvíjí od řeckého slova "penta" pro pět zakladatelů a "air" – představuje vzduch, což souviselo s produkty, které plánovali vyrábět.

V počátečních letech se pouštěli do odvětví jako například výroba plastových kánoí nebo výroba kožené obuvi. Následovala výroba dřevoobráběcích strojů, výroba střeliva a elektrického nářadí.  

 

Nyní po padesáti letech má společnost 30 000 zaměstnanců na šesti kontinentech. Produkty pomáhají zákazníkům vyrobit více potravin, energie, zlepšují efektivitu a zároveň chrání lidi a životní prostředí. Nyní při tomto výročí je jejich vizí do budoucna stát se velkou průmyslovou společností, která je připravena ctít minulost a chopit se příležitostí.  

 

Video k výročí firmy zde.
03.08.2016

SCHROFF MicroTCA.4 systémy s podporou White Rabbit

          Společnost Pentair vylepšila své 12-slotové MicroTCA.4 systémy. U rychlých měření v pokročilých fyzikálních aplikacích, nebo v aplikacích pro průmyslovou automatizaci vzrůstají  požadavky na přenos dat v reálném čase přes Ethernet.


          Nové MicroTCA.4 systémy od dceřiné společnosti SCHROFF nabízejí možnost rozšíření sběrnice Ethernet o signály pro velmi přesnou časovou synchronizaci mezi decentralizovanými uzly (White Rabbit). Toto řešení původně užívané v projektech CERN se v současné době vyvíjí jako otevřená platforma (hardware i software), kterou podporují distribuční a laboratorní týmy různých firem.


          Společnost Pentair se na tomto projektu také podílí s podporou svého strategického partnera – společnosti N.A.T. Výsledkem této spolupráce jsou následující úpravy hardwarových komponentů v nových MicroTCA.4 systémech:


• možnost použít MicroTCA Carrier Hub (MCH) od společnosti  N.A.T. s novým časovým modulem podporující White Rabbit;

• JTAG Switch Modul (JSM Modul) umožňující přístup k Field-Programmable Gate Arrays (FPGAs) pro případné zákaznické úpravy v systému;

• MicroTCA.4 systém je vybaven samostatným JSM slotem umístěným na zadní straně sytému.
02.08.2016

SCHROFF - Outdoor

Firma Schroff nabízí nové - cenově výhodné verze skříní pro venkovní použití.

Při dostatečném množství objednaných skříní lze kromě doporučených rozměrů dodat i verze dle zákaznického řešení.
 • skříně pro aplikace ve venkovním prostředí, zejména telekomunikace.
 • vysoce stabilní konstrukce, odolnost proti vibracím  IEC 61969-3 class 2 (i zemětřesení)
 • nízká hmotnost díky hliníkové konstrukci
 • vnější rozměry podle IEC 61969-1/2, IEC 60917-2-1
 • vnitřní rozměry podle ETS 300119, part 2
 • dvouplášťové provedení
 • zemnění provedeno v souladu s DIN EN 50178 / VDE 0160 
 • krytí IP 55 a vysoká odolnost proti vandalismu
 • různé koncepce odvedení tepla ze skříně či topení
22.07.2016

PMA a INFRASTRUKTURA

Ukázky použití PMAFIX a PMAFLEX

 

 

 

 

 


Ukázky použití systému PMAFIX a PMAFLEX

Signalizační zařízení
Řízení výhybek

Hydraulické brzdové systémySignalizační zařízení pro venkovní použití

Vysokonapěťové instalacePoužití v tunelechPočítače nápravVyhřívaní výhybekPoužití na železničních přejezdechOstatní venkovní použití11.05.2015

UNI Dicht slaví 50 let 1965 -2015

Již v roce 1965 přišel pan Otto Pflitsch s nápadem, nahradit tehdy široce používané utěsnění kabelu tmelem, kabelovou průchodkou UNI Dicht. Tento vynález našel uplatnění v široké škále odvětví, např. v automobilovém průmyslu, strojírenství a energetice.

Modulární řešení následovala brzy po uvedení produktu na trh. Například UNI Hose vývodky pro použití v kombinaci s hadicemi, úhlové vývodky, víceděrové vývodky, vývodky do výbušných prostředí a EMC vývodky. V dnešní době obsahuje systém UNI Dicht více než 6000 položek.

 

Dokonce i po 50 letech přichází UNI Dicht s množstvím novinek. Vysoké požadavky v průmyslu zvyšují nároky na kvalitu utěsnění kabelů. V současné době vyrábí firma PFLITSCH vývodku UNI Dicht ? ve velikostech M4 až M120. Těla vývodek jsou vyráběna z mosazi, nerezavějící oceli nebo plastů PVDF či PA 6-3. Těsnící vložky jsou vyráběny z vysoce kvalitního TPE-V nebo silikonu.

Velkou oblibu si mezi zákazníky našly dělitelné produkty UNI Flange a UNI Split Gland pro použití především tam kde jsou kabely již osazeny konektory a jejich demontáž by byla náročná.

 

Oslava tohoto významného jubilea byla zahájena na výstavě v Hannoveru a v průběhu roku budou představeny další marketingové akce. 

29.08.2014

PFLITSCH easyRoute

easyRoute - CAD nástroj s velmi obsáhlou knihovnou dílů PIK a průmyslových kanálů.

Firma PFLITSCH připravila program, který usnadňuje konstruování a objednávání tras kabelových kanálů. Program je používán stále početnější skupinou zákazníků PFLITSCH z oblasti výstavby nových strojů a výrobních linek.

 

Pomocí intuitivního uživatelského rozhraní a rozsáhlé knihovny komponent je možné skládat trasu ve 3D pouhým přetažením dílu. Při navrhování nové trasy jsou rozměry kanálů zadávány přesně a po objednání je doručena sestava upravená na míru dle zadaných parametrů. Pro snazší orientaci v návrhu jsou jednotlivé díly opatřeny čísly.

Konstruktér může v návrhu použít velké množství příslušenství, může zadat požadavky na vytvoření otvorů do kanálů nebo na jejich napojení na rozvaděče či stroje. Do návrhu mohou být zahrnuty i speciální díly vyráběné firmou PFLITSCH.

 

Data vyexportovaná z easyRoute mohou být použita ve všech CAD programech, například pro kontrolu, nebo doplnění dokumentace k zařízení. Pokud je výsledná konfigurace schválena, program automaticky vygeneruje kusovník a plán pro výrobu, podle kterého PFLITSCH vyrobí kompletní sestavu připravenou k jednoduché instalaci.

Provedení změn v sestavách je velmi jednoduché a generování sestav je doslova záležitostí jednoho tlačítka.

V případě zájmu Vám rádi s konfigurací pomůžeme. 

 

 

  

 

 10.06.2014

Hoffman cooling Spectracool Slim Fit

Společnost Hoffman představuje novou klimatizační jednotku Spectracool Slim Fit.

Tato jednotka je vyrobena ve standardních rozměrech aby mohla být jednoduše vyměněna za jakoukoliv běžnou klimatizaci dostupnou na trhu.

Nabízí tři různé hloubky instalace: externí, částečnou a nebo zcela zapuštěnou instalaci.

Jednotka využívá vysoce účinný rotační kompresor, který snižuje náklady na provoz. Aktivní řízení kondenzátu zabraňuje odkapávání vody. K jednotce je možné přistupovat přes vzdálený přístup z celého světa.

- chladící výkon 300 - 4000 W
- napájení 230V (50/60 Hz), 115V (50/60 Hz) a 400/460V 3f (50/60 Hz)
- krytí IP54 na vnitřní smyčce / UL typ 12
- provozní teploty 10°C - 55°C

Další obrázky a video zde. Podrobné představení naleznete na webu

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 26.05.2014

Westec Modular system

Společnost Westec představuje skládaný konektor - Modular system. Toto řešení nabízí možnost sestavit si vlastní kombinaci napájecích, signálových a pneumatických jednotek v konektoru. Jednotky se vyrábějí v jednoslotovém a dvouslotovém provedení a rámečky, do kterých se jednotky sestavují mají až 12 pozic. 

 

Větší obrázky naleznete zde.


Modular systém - kombinovatelné jednotky v konektorech dle zákaznických požadavků. 

Inzerty

 


25.05.2014

Schroff - přístrojové pouzdro Interscale M

Schroff představuje nové přístrojové pouzdro Interscale M. Standardní verze pouzdra je dostupná skladem ve 21 velikostech, dále je dostupná modifikovaná verze s možností výběru z několika variant, případně verze sestavená zcela na základě požadavků zákazníka.
Robustní pouzdro Interscale M se skládá ze čtyř částí které lze velmi snadno odejmout pro snadný přístup k elektronice.
Zámková část pouzdra zajišťuje vodivé spojení pro dosažení EMC ochrany.
K pouzdru existuje celá řada speciálních doplňků, které pomáhají při instalaci elektronických komponent a zjednodušují stavbu prototypů i sériovou výrobu.

Výhody:

- rychlá montáž a demontáž, celé pouzdro zajištěno pouze dvěma šrouby
- okamžitý přístup k elektronice
- rychlá instalace komponent
- EMC stínění pouzdra
- individuální provedení pouzdra

 

Další informace naleznete v prospektu, případně na webových stránkách.


 


 


20.05.2014

Westec Push-in systém

Společnost Westec představuje systém Push-in pro rychlé zapojení vodičů bez použití nářadí.

Lankový vodič s dutinkou, nebo plný vodič jednoduše namáčkneme do konektoru.
Pro odpojení vodiče stačí šroubovákem stlačit pružinu a vodič vyjmout.

Pro větší obrázek klikněte zde.


 

 

 

 


 


01.05.2014

Westec Heavy Duty

Společnost Westec má v nabídce konektory Heavy Duty určené do prostředí, které vyžaduje zvýšenou mechanickou odolnost, EMC stínění, nebo zvýšenou odolnost na chemické látky. Konektory jsou využitelné pro robotiku, průmyslovou automatizaci, v náročných prostředích s přítomností agresivních látek, v napájecích, kontrolních nebo signalizačních obvodech.

Inserty jsou vyráběny ze samozhášivého termoplastického materiálu UL94V0.

Pouzdra jsou k dispozici z hliníkové slitiny s poniklovaným povrchem pro EMC verzi, s polyesterovou povrchovou úpravou, nebo ze samozhášivého termoplastu.

 

Mezi další vlastnosti patří:

- krytí IP66, IP67, IP69K (EN60529)
- krytí dle ANSI/UL50, 50E NEMA250 typ 4/4x/12
- pružinou uzamykatelné kovové kryty
- vysoká mechanická pevnost a odolnost na vibrace
- UL certifikace
- pouzdra pro EMC aplikace

Další obrázky naleznete v odkazu
 


03.07.2012

blueglobe CLEAN® EMC

Vývodka blueglobe CLEAN® vyrobena z nerez oceli s velmi hladkým povrchem

a zaoblenými hranami je nyní k dispozici i ve variantě EMC.

Produkt kombinuje optimální hygienické provedení, jednoduchou montáž a vynikající EMC stínění použité u produktu blueglobe TRI®

Tato vývodka je v současnosti k dispozici ve velikostech M16 až M40. 
  

Pro větší obrázek klikněte zde


 

 

 


23.03.2012

Schroff minipac

Firma Schroff uvádí na trh nové, vysoce robustní, přístrojové pouzdro minipac. Pouzdro je vyráběno v obdélníkovém tvaru s možností usazení čtyř standardních karet (160 x 100 mm), či osmi karet (160 x 60 mm) a dále ve tvaru lichoběžníkovém pro karty o šířkách 50, 60 nebo 65 mm. Minipac je vyráběn ve standardních délkách 100 a 160 mm, další délky profilu jsou možné na základě požadavku zákazníka.


Pouzdro splňuje krytí IP40 a je určeno pro montáž na zeď, montáž na DIN lištu, nebo pro použití jako desktop pouzdro. Přední a zadní panel pouzdra může být dle požadavku zákazníka upraven. (postisk, výřezy apod.) 

Univerzální použití pro jednodeskové počítače, COM moduly, testovací a měřící techniku, průmysl atd. 

Další obrázky naleznete zde.


 

 

 

 

 

 
 


03.02.2012

Hoffman Thermoelectric Cooler

Hoffman Thermoelectric Coolers řady TE jsou vhodným řešením pro chlazení malých skříní ve vnitřním i vnějším (outdoor) prostředí.
Jednotky mají robustní provedení (díky konstrukci velmi dobře odolávají vibracím, jsou velmi kompaktní) malé rozměry umožňují chlazení i tam, kde standardní klimatizace není možné použít a protože nemají kompresor s chladící náplní ani filtry, je nutná jen velmi malá údržba.
Jednotky se vyrábějí s chladící kapacitou 52-166 W (35°C/35°C), napájení 24V DC, nebo 48V DC, pracovní teploty od -40 do 55°C.
Jednotky se vyrábějí ve dvou provedeních (s krytem, nebo bez) a generují nízkou hladinu hluku (65-68dBA). Celá řada má krytí IP 65 a je certifikována podle UL recognized i CE.

 

Pro více obrázků klikněte zde.


       


20.12.2011

Schroff - Plug-in units PRO

Plug- in jednotky jsou mechanická pouzdra pro uložení jedné, či více elektronických karet. Jelikož větší hustota elektronických komponent v těchto jednotkách generuje větší množství tepelných ztrát, Schroff vyvinul nové Plug-in jednotky vyrobené z taženého hliníkového profilu s žebrováním pro lepší odvod tepla.
 
 U nového profilu byla zvětšena plocha pro předávání tepla o 65% u 3U jednotky a o 88% u 6U jednotky. Pro 10W ztrátového výkonu tak přibylo ΔT přibližně 5K.
 
U původních hladkých bočních profilů je přebytečné teplo odváděno především horním a dolním děrovaným krytem. I tyto původní profily mohou být nyní vyměněné za nové profily se žebrováním. V obou případech zůstávají vnější rozměry kazety stejné. Pouze u nového profilu se zmenší horizontální prostor pro instalaci komponent o 7mm.
 
Pro větší obrázek klikněte zde.

 Plug-in jednotka s bočnicí se žebrováním pro lepší odvod tepla.


17.10.2011

Schroff - LHX15

Schroff představuje dodatečné chlazení rozváděčů pomocí LHX15 o výkonu až 15kW.

Velmi jednoduchá instalace i na stávající sestavy, stačí pouze vyměnit zadní dveře rozváděče. LHX15 nabízí dvě varianty chlazení:

 

1. Varianta - pasivní chlazení vodou
Perforované zadní dveře můžete nahradit dveřmi s výměníkem a dále zvýšit účinnost chlazení. Vestavěný okruh je zcela pasivní, vyžaduje pouze přívod studené a odvod teplé vody do externího výměníku. Díky absenci ventilátorů je systém zcela bezhlučný. Instalací LHX15 se snižuje zátěž na klimatizační systém a umožňuje instalaci dalších serverů v místnosti, a to i v případě, že stávající klimatizační jednotky dosáhly svého maximálního výkonu.

2. Varianta - aktivní chlazení vodou
Přidáním dalších ventilátorových modulů bude přiváděn teplý vzduch aktivně na výměník zadních dveří. Tímto můžeme navýšit výkon celého chladícího systému. Pro chladicí výkon 15 kW na skříň, a požadovanou výstupní teplotu vzduchu 21,5 °C, potřebujeme průtok vody 1,8 m 3/h. Teplota vody musí být 15°C a proud vzduchu nejméně 2400 m3/hod. 

 

Pro větší obrázek klikněte zde.29.07.2011

blueglobe HT

Nový blueglobe HT s vysokoteplotním těsněním je významným rozšířením programu pro aplikace s extrémními provozními teplotami. Teplotní rozsah nového těsnění je od -60 °C do +180 °C.

 

Možné použití:

 

v bezprostřední blízkosti zdrojů tepla:

- průmyslové aplikace

- elektrárny

- chemický průmysl

- rafinérie

 

při teplotách pod bodem mrazu:

- potravinářský průmysl

- klimatizace a chladicí technika

- chemický průmysl

- outdoorové drážní aplikace, elektrárny nebo průmyslové projekty

 

Těsnění černé barvy je vyrobeno ze dvou dílů. Vnější těsnicí vložka pro větší průměry kabelů a vyjmutelný díl pro redukci na meší průměry. Vývodky jsou dostupné ve velikostech M16 až M32 pro průměry od 4 mm do 25 mm.

Těla vývodek jsou vyráběna z mosazi nebo nerez oceli a těsnění je vyrobeno ze speciálního silikonu. V přípravě jsou i velikosti M12 a M40.


 

 

 

           


29.07.2011

blueglobe CLEAN®

Hygienická vývodka blueglobe CLEAN byla navržena pro použití v potravinářském a zdravotnickém průmyslu.
Tato vývodka byla speciálně navržena tak, aby nedocházelo ke znečištění - na těle produktu nejsou po správné instalaci žádné dutiny, mezery či závity.
Hladký povrch s jemností Ra < 0,8 µm a závit krytý elastomerovým pláštěm zamezují hromadění bakterií a mikroorganismů.
Tělo vývodky je vyrobeno z nerez oceli AISI 300. Těsnění splňuje směrnici 2002/72/EC a FDA 21 CFR § 177.2600 o použití platů v potravinářském průmyslu. Oba materiály jsou odolné na dezinfekční prostředky, kyseliny a louhy.
Produkt je nyní dostupný ve velikostech M16 - M40.


 

 

   

 

    


27.05.2011

NOVASTAR

NOVASTAR - nová platforma hliníkové skříně

Stylová a vysoce funkční skříň

Hlavní oblasti použití:
- měřící, kontrolní a navigační přístroje
- zařízení pro mechanické testování
- zařízení pro kontrolu procesů
- laboratorní systémy
- medicínské technologie

 

Podrobnější informace naleznete zde.


- 19" rám s hliníkovým profilem
- krytí až IP40
- dvě zátěžové možnosti
    - Slim-Line (až 200kg)
    - Heavy-Duty (až 400kg)
- šířka: pouze 553mm
- výška: od 360mm (6U) do 2200mm (47U)
- hloubka: od 500mm do 800mm
- možnost připojit T-element např. na display
- jednoduše nasaditelné bočnice pomocí inovativního "quick-release" upevňovacího systému
- díky inovativním pantům dveře otevíratelné až do 180 stupňů
- velká škála příslušenství: kolečka různých velikostí, vnitřní zástavba atd.
- až 21 možností barevného provodení
- dodací termíny max. do 3 týdnů !

                                                 


22.03.2011

VPX systém

Firma Schroff uvádí na trh nový systém VPX.

- stavebnicový koncept se základním rámem a několika volitelnými komponenty;

- sestava je vhodná i pro pasivní bezventilátorové aplikace;

- odolnost proti přetížení a vibracím;

- krytí až do IP55;

- datové přenosy až 40 Gbit/s;

- sestava odpovídá normě IEEE 1101.x/IEC 60297.

 

Podrobnější informace naleznete zde.

Skupina VITA zveřejnila konečné řešení normy systému VPX, nástupce systému VMEbus. Systém VPX umožňuje použití široké škály software a protokolů. Rozšířené systémy umožňují i použití sběrnic PCI Express, RapidIO a Ethernet. Vzhledem k tomu že systém VPX je primárně určen pro speciální aplikace a pro letecké systémy, byl kladen velký důraz na robustnost celého provedení. Konkrétně typ VITA 48 REDI byl speciálně navržen pro použití v nejnepříznivějších podmínkách. Firma Schroff má k dispozici řadu systémů VPX, které splňují požadavky VITA 48.2.
  
Nová řada odolných systémů VPX se skládá z modulárního pouzdra, základní desky a variabilních prvků pro chlazení. Nový systém je v souladu s koncepty firmy Schroff a umožňuje nejen modifikovat systém dle vlastních potřeb, ale i další rozšíření a modernizaci systému. Systémy jsou také velmi flexibilní co se týká rozměrů, chlazení, EMC a IP krytí.
 
Mechanika systému VPX je vyrobena ze samostatných dílů. Na výrobu mohou být použity různé hliníkové slitiny, dle požadavků zákazníka (EN AW6062, 6082, 7075, atd.). Vybírat můžete i z různých povrchových úprav: černé eloxování, niklování, žluté chromátování atd.. Systém je dostupný v 3U i 6U provedení. Do systému mohou být integrovány různé backplane: VMEbus, VME64x a dokonce CompactPCI. Vzhledem k tomu, že VPX, VMEbus, VME64x a CompactPCI backplane využívají stejné vnější rozměry, je nyní pro zákazníky, kteří tyto systémy využívají, velmi jednoduché přejít na nový standard VPX. Žebrování pro chlazení je navrženo pro co nejlepší odvod tepla ze systémů. Systém VPX má vyspecifikované tři rozměry žebrování (0.8", 0.85" a 0.1"). Firma Schroff nabízí všechny tři varianty. 

Modulární systém VPX je možno ladit na aktuální požadavky chlazení sestavy. Při samotné konstrukci systému nejsou velmi často známé přesné požadavky na chlazení, díky modulárnímu řešení systému je možno ho velmi jednoduše přizpůsobit požadavkům na chlazení. Chlazení je možné nastavit na 4 úrovně. První úroveň je samotné pouzdro a jeho ochlazování okolní teplotou. V druhé úrovni může být na jednu nebo více stran přidán žebrovaný chladič. Díky žebrování chladiče je zvýšená plocha celého systému a tím i plocha pro předání tepla z pouzdra. V třetí úrovni je možno celý žebrovaný systém uzavřít vnějším pláštěm a ze stran nainstalovat ventilátory pro zlepšení cirkulace vzduchu. Vzduchové kanály jsou tvořené žebrováním chladiče a ohřátý vzduch je odsáván ventilátorem ze systému ven. A ve čtvrté, nejvyšší úrovni je vzduchové chlazení nahrazeno chladícím mediem. Tato varianta mnohonásobně navyšuje chladící kapacitu.
 
V současné době jsou VPX systémy vybaveny OpenVPX backplanes, 5ti nebo 7mi sloty s topologií star. Další varianty, odpovídající specifikaci OpenVPX, jsou v přípravě. VPX backplane jsou stejně jako vysokorychlostní systémy (AdvancedTCA, MicroTCA a CompactPCI) od firmy Schroff vybaveny diferenciálním párem pro 10 Gbit/s, nebo čtyřmi diferenciálními páry pro 40 Gbit/s. VPX backplanes je firma Schroff schopna dodávat samostatně ve formátu pro 19" subracky, např. pro vývoj systémů, nebo laboratorní testování.  
 
Na pětislotové sběrnici jsou dva sloty pro napájecí zdroje. Vzhledem k tomu, že zatím nejsou na trhu dostupné zdroje pro VPX systémy, jsou základní desky systémů vybaveny konektory pro standartní napájecí zdroje.Mechanické provedení nabízí různá možnosti chlazení, od pasivního až po aktivní.

 

Stavebnicový systém zaručuje vysokou variabilitu pouzdra.

Karty využívají nová řešení od firem Birtcher a Calmark.


28.02.2011

Robustní MicroTCA-Systémy pro extrémní použití prezentované na výstavě embeded 2011

Mezinárodní organizace pro normování PICMG se rozhodla na jaře 2009 standardizovat novou specifikaci pro vysokorychlostní systémy chlazené vzduchem. Firma SCHROFF dostala na starost mechanickou část normy. Schválený výsledek práce prezentuje firma na výstavě.

Tak vznikl celosvětově první program Robustního řešení pro MicroTCA ve verzích MicroTCA.0 a MicroTCA.1. MicroTCA.0 řešení je určeno pro vytvoříní systémů ve formátu 19" subracků, které splňují požadavky pro Standardní AdvancedMC moduly. Řešení splňující požadavky na systémy s vysokou mechanickou a klimatickou odolností bude popisovat norma MicroTCA.1.

 

Další obrázky naleznete zde.


 


03.12.2010

PMA IRIS certifikát

27.08.2010 se firma PMA zařadila mezi společnosti splňující novou drážní normu IRIS (International Railway Industry Standard).

Certifikát naleznete ke stažení zde.


 

12.08.2009

PMA a LONDÝNSKÉ METRO

Londýnské metro uvedlo první nový vlak pro připravovanou Victoria Line.
Nedílnou součástí moderních souprav jsou PMA hadice a koncovky z produktové řady
PMAFLEX Pro, které splňují ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost.

 


 

 

 

 

 

         

         


05.03.2009

PMA - vícevrstvé ochranné hadice PMAFLEX Pro

Firma PMA přichází s novou výrobkovou řadou PMAFLEX Pro. V následujícím článku se dozvíte více informací. Výrobek se také zúčastňuje soutěže Zlatý Amper na 17. mezinárodním veletrhu elektroniky a elektrotechniky AMPER 2009.Výrobková řada PMAFLEX Pro, představená firmou PMA, kombinuje nově vyvinuté druhy materiálů u výrobků s novou, zcela unikátní vícevrstvou technologií výroby, která umožňuje vznik kompozitních materiálů pro ochranné hadice. Tak lze u řady PMAFLEX Pro lépe „ladit“ jak technické parametry, tak cenu výrobku podle potřeb zákazníků.

Příkladem výrobku z řady PMAFLEX Pro může být nový  jednovrstvý materiál (označení PCU) pro ochranné hadice, který byl vyvinut speciálně pro splnění požadavků britské normy BS6853 Category 1a. Tato norma má extrémní požadavky v oblasti spojené s bezpečnosti v případě požáru. Klade vysoké nároky na nehořlavost, nízkou generaci kouře, toxicitu spalin.

Ve spolupráci s koncovým zákazníkem byl vyvinut speciální materiál, který požadavky splnil a získal akreditaci k používání pro London Underground.
Příkladem nové, vícevrstvé technologie pro výrobu ochranných hadic PMAFLEX Pro mohou být ochranné hadice XVCS1H a XVCS2H. Produkty jsou vyrobeny ze tří vrstev, mají i při nízkých teplotách (pracovní rozsah -50oC až + 90oC) výbornou mechanickou pevnost, jsou samozhášivé, neobsahují ani halogeny ani kadmium. Výborně odolávají palivům, minerálním olejům, tukům. Ochranné hadice jsou vhodné pro aplikace ve vnějším prostředí díky dobré odolnosti proti UV záření a atmosférické korozi. Výrobky se hodí pro statické použití např. v systémech pro řízení dopravy, u solárních systémů, kabelové televize apod.

Jiným příkladem může být výrobek s označením PSX. Má excelentní teplotní rozsah (-100oC až +200oC), je bez obsahu halogenů a kadmia, vysoce odolný proti radiaci, s dobrou flexibilitou, velmi nízkou generací kouře při zažehnutí.

Tato nová platforma umožňuje výrobu zcela nových vícevrstvých ochranných hadic, které je možné volbou použitých materiálů „ladit“ podle technických i cenových požadavků zákazníka. Lze tedy splnit předem zadané vlastnosti konečného produktu. Například  vytvořit výrobky s vysokou odolností proti UV záření, odolnosti prosti působení vnějších sil a přesto docílit relativně nízké ceny.  Tato technologie umožňuje lehce plnit například požadavky nové bezpečnostní evropské normy (CEN TS 45545), která řeší otázky zvýšení požární ochrany pro kolejová vozidla, či podobných jiných norem z dalších odvětvích.

Z uvedených příkladů je zřejmé, že nová výrobková řada PMAFLEX Pro představená firmou PMA umožňuje při vhodném zadání konečných požadavků výrazně zvýšit spolehlivost aplikací a otevírá zcela novou kapitolu ve vývoji ochranných hadic pro specifické použití. Ve spojení se znalostí vlastností jednotlivých materiálů umožňuje téměř nekonečnou řadu možností při kombinaci jednotlivých vrstev.  

 

 


02.09.2007

SCHROFF - VARISTAR Server

Firma Schroff představuje 19" File Server Rack nové generace.

Je k dispozici kompletní nabídka příslušenství pro vnitřní zástavbu (napájecí lišty, vedení kabeláže, držáky kabelové rezervy, klávesnice, osvětlení, výsuvné i pevné police, ochrana proti převržení skříně apod.)

Je k dispozici v barvách RAL 7021 a RAL 7035

 • 19" File Server Rack nové generace 
 • nosnost až do 800kg
 • barvy RAL 7021 a RAL 7035
 • velmi stabilní rám umožňuje vyrábět skříně velkých rozměrů: 2200H (47U)x 800Wx1200D
 • perforované uzamykatelné dveře (180°) z obou stran
 • 4 bodový uzamykací systém (díky nové konstrukci lze skříň snadno uzavírat)
 • možnost vstupu kabeláže shora, zespodu i ze stran
 • kompletní nabídka příslušenství pro vnitřní zástavbu ( napájecí lišty, vedení kabeláže, držáky kabelové rezervy, klávesnice, osvětlení, výsuvné i pevné police, ochrana proti převržení skříně apod.)
 • více variant větrání
 • IP 20 
30.07.2007

SCHROFF - MicroTCA development system

Na výstavě GlobalComm 2006 firma Schroff předvedla MicroTCA development sys.


 

 

 

 
 

 

Na výstavě GlobalComm 2006 firma Schroff předvedla MicroTCA development system odpovídající normě PICMG MicroTCA.0 Draft 0.9. Systém je ideální platformou pro vývojové pracovníky v oblasti telekomunikací, kteří si chtějí vyzkoušet výhody vysokého výkonu sytému ATCA při nízkých cenách a malých rozměrech (známé jako MicroTCA), jehož první verze byla vydána v červnu 2006. Systém byl navržen tak, aby umožňoval rychlý vývoj vlastních AdvancedMC výrobků a tím využít výhod nového, rozvíjejícího se  trhu. Vzhledem k tomu, že Schroff je firma, která je odpovědná za koordinaci vývoje mechanické konstrukce nového standardu, nabízí nejenom jednotlivé prvky systému, ale předvedla i plně funkční MicroTCA subrack včetně backplane. Pro více informací navštivte prosím
www.a-tca.com.


24.06.2007

SCHROFF - zakázkové řešení

Ve spolupráci s firmami , které zastupujeme a s dalšími dodavateli jsme Vám schopni zajistit výrobu na zakázku...  více naleznete zde

 

 

  


Výrobky na zakázku 

Ve spolupráci s firmami , které zastupujeme a s dalšími dodavateli jsme Vám schopni zajistit výrobu na zakázku od integrační úrovně (Level) 0 – dodávek jednotlivých dílů až po úroveň (Level) 5 - plnou systémovou integraci s backplane, napájecími zdroji, montáží aktivních karet, propojené otestované a připravené k zaslání konečnému zákazníkovi). Popišme si co jednotlivé integrační úrovně zahrnují:

Level 0

Pouze mechanické komponenty, dodávky jednotlivých dílů ze standardního programu.

 

Level 1

Mechanická montáž dílů podle požadavků zákazníků. Použití standardních dílů.

Level 2
Elektrická a mechanická montáž. Výroba specifických dílů (změny barvy, úpravy, potisky, apod.) Otvory podle počtu kusů a tvaru se vyrábějí frézováním podle  2D výkresů (*.dwg, *.dxf,  *.cdr) , nebo 3D (step), nebo razníky (otvory pro konektory, větrací otvory, prostupy kabelových kanálů apod.) Minimální požadavky na kabeláž a testování (maximálně zemnící kabeláž, instalace ventilátorů, mechanických ochran kabelů apod.).


Level 3
Instalace elektronického vybavení. Jedná se zejména o montáž napájecích zdrojů, vnitřních propojovacích kabelů, propojení systémů pro kontrolu teploty, spínačů apod. Všechny prvky jsou propojené, otestované a balené pro konečného zákazníka.

Level 4
Celková integrace včetně instalace aktivních karet a software podle požadavků zákazníků, včetně funkčního celkového otestování. Případná výroba obalů pro konečného zákazníka je též možná.

Level 5
Kompletní integrované řešení včetně logistiky. Plně funkční systémy vyráběné podle požadavků zákazníků, integrace aktivních i pasivních prvků. Lokální i mezinárodní distribuce a poprodejní podpora. Hotová výroba je dodávána přímo OEM zákazníkům, nebo konečným zákazníkům podle požadavků zadavatele.

Neváhejte kontaktovat technické pracovníky firmy ZTC electronic Praha, s.r.o., kteří Vám rádi pomohou se zakázkovým řešením... zde jsou kontaktní údaje.


13.03.2007

PFLITSCH - potřebujete víceděrovou vývodku?

Zde si můžete názorně prohlédnout jak lze vytvořit otvory do těsnění ve vývodce.

 
 
postup:

1. vývodka se upevní, těsnění není nutné chladit
2. vrták se vloží na místo, kde chceme vytvořit otvor a velmi pomalu se začne vrtat3. vrták se pomalu vytáhne, první otvor je vytvořen4. k výrobě druhého otvoru je třeba zaplnit první otvor k zabezpečení pevnosti a tvaru těsnění.

06.03.2007

PFLITSCH - Ukázky aplikací kabelových průchodek

Produkty firmy PFLITSCH spolehlivě pokryjí náročné požadavky řady odvětví zejména v oblastech dopravy, robotiky, automatizace, telekomunikace, potravinářského průmyslu, strojírenského průmyslu, dřevařského průmyslu, energetického průmyslu, stojírenského průmyslu, stavebnictví a speciální výroby.

 
 

 


 Produkty firmy PFLITSCH spolehlivě pokryjí náročné požadavky řady odvětví zejména v oblastech dopravy, robotiky, automatizace, telekomunikace, potravinářského průmyslu, strojírenského průmyslu, dřevařského průmyslu, energetického průmyslu, stojírenského průmyslu, stavebnictví a speciální výroby.


ukázky aplikace ve strojírenském průmyslu a v roboticeukázky aplikace v drážní techniceukázky aplikace v energetickém průmysluukázky aplikace v potravinářském průmyslu